פרוייקט בית הגלגלים

שלום רב,                                                                            

מעטים הם הפעמים בהם איש חינוך מתרגש כל כך. אחת מהפעמים בהם כמעט והזלתי דמעה היה ביום חמישי האחרון שעה שהתקיימה פגישת זום בין מדריכים וחניכים “מבית הגלגלים” (ארגון לשיקום וליווי צעירים נכים קשה)ובין צעירים בגיל 17-18 הלומדים באוניברסיטת בן גוריון במסגרת נוער שוחר מדע. אני רוצה להזכיר לכם כי בשנה הקודמת ביקרנו באוניברסיטה וכולנו התרשמנו מהעשייה המיוחדת של בני נוער במסגרת זו של המחלקה לנוער שוחר מדע.

במענק יק”א , הצעתי לנוער מוכשר במיוחד הלומד יזמות וטכנולוגיה באוניברסיטה להקדיש את יכולותיהם לפיתוח מכשירים טכנולוגיים עבור ילדים נכים.

מטרת המפגש הראשון בין הילדים הנכים ובין הילדים מבן גוריון היה לאפשר הזדמנות להכרות בין הקבוצות. הילדים הנכים (ניוון שרירים , ננסות, אוטיזם ועוד) בוצע בליווי המדריכים שלהם מבית הגלגלים , הורים לילדים הנכים, ומדריך מקצועי המשמש כיועץ עסקי לפתוח מוצרים טכנולוגים. במפגש זה השתתפה איתי גם יפה בן עמי שלנו . ניתן לראות בתמונות זום את יפה ואותי .

פיתוח טכנולוגי לילדים נכים הוא אתגר קשה ביותר לא רק מההיבט הטכנולוגי אלא ההיבט הרגשי . יש לשים לב כי התקשורת בין הקבוצות מאד בעייתית ולעיתים נדרש תיווך של מדריך או הורה ולעיתים גם תיווך של מחשב תקשורת.

המפגש בין שעתיים וחצי היה מיוחד במינו.

שוחחתי עם הילדים מבן גוריון לאחר המפגש והם היו אחוזי התרגשות ומלאי מוטיבציה  למציאת פתרונות.

אמשיך לעקוב אחר הפרויקט.

למטרת פרויקט זה יק”א נתנה סך של $ 10,000 .

בברכה,

זאב​

שתפו ברשתות חברתיות / Share on social networks

סגור לתגובות.